بزرگترین صادرکننده تابلو پته ایرانی

در حال حاضر شما در این سایت می توانید بزرگترین صادر کننده تابلو پته ایرانی را مشاهده نماید. این مجموعه به تولید انواع گوناگونی از تابلو پته پرداخته که در طراحی های متنوعی صورت می پذیرد.

بزرگترین صادرکننده تابلو پته ایرانی

هر آنچه که باید در مورد تابلو پته بدانید

هر آنچه که باید در مورد تابلو پته بدانید

پته دوزی یکی از هنرهای اسلیمی بوده که پس از اسلام در ایران رواج یافته است. در حال حاضر انواع تابلو پته در ایران تولید و به بازارهای جهانی صادر می شوند. همان طور که می دانید پته دوزی به عنوان یکی از قدیمی ترین هنرهای ایرانی بوده که بیشتر در استان کرمان رواج داشته است.

لازم به ذکر است که تابلوهای پته با توجه به قدمت بسیار زیادی که دارند، تنها به عنوان یک اثر تزئینی به کار نمی روند؛ بلکه این تابلوها جدای از این که به عنوان یک اثر هنری تلقی می شوند، بیانگر هنر و فرهنگ اصیل ایرانی و اسلامی نیز هستند. در واقع دستان توانمند مردمان این سرزمین با بافتن این محصول زیبا، به نوعی عشق و امید و ویژگی‌های زندگی اجتماعی خود را نیز فریاد می زنند.

قدمت تاریخی این اثر چندان مشخص نمی باشد، با این وجود قدیمی ترین اثر یافت شده، مربوط به روپوش مقبره شاه نعمت الله ولی بوده که در ماهان کرمان پیدا شده است.

همچنین از کاربرد
های این هنر اصیل می توان به پته دوزی بر روی سجاده، پرده، رومیزی، روتختی،
بقچه، تابلو و غیره اشاره نمود که از بین آنها، تابلوها و رومیزی­ های دوخته
شده بیش از پیش مورد
استقبال قرار گرفته اند.

فروش بهترین تابلو پته با طرح خاص

فروش بهترین تابلو پته با طرح خاص

فروش تابلو پته در طرح های متنوع و خاص در بازار توسط فروشنده معتبر انجام می شود. در واقع با توجه به زیبایی منحصر به فرد این تابلو، بازار فروش آن نیز دارای رونق فراوانی است.

برای دوخت این تابلوها ابتدا، نقشه و طرح آن کشیده می شود و پس از ان اقدام به دوخت پته می نمایند. در گذشته طراحی این تابلوها روی یک کاغذ پوستی مخصوص به نام «کالک» انجام می شد. اما امروزه برای طراحی آنها از کاغذ معمولی استفاده می شود.

طراحی در این روش به این صورت می باشد که خطوط طراحی را با
فاصله یک میلیمتر از هم سوراخ کرده که به آن سوزن‌زنی می گویند. پس از
این کار روی سوراخ ها را با موادی چون گچ، خاک یا ذغال پر رنگ می کنند و
در آخر نیز با قلم و رنگ، نقش مورد نظر را پر رنگ‌تر کرده تا طرح پته
تابلو با نقش و نگار مورد نظر ایجاد شود. البته این روش را پته دوزی درختی می نامند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.