بهترین جانماز عروس داماد طرح جدید در خوزستان

در لوازم و وسایل جهیزیه عروس و داماد یک سری وسایل مربوط به رسم و رسومات خانوادگی و اعتقادات و یا اصالت می باشد که خیلی ها به آن اهمیت میدهند که باید سنت و رسوم را نگه بدارند مانند گلیم ، جاجیم ، سفال و فرش و صنایع دستی هر شهر و روستا که بسیار ارزنده نیز برای افراد خانواده یا شهر و یا روستا و حتی قبیله نیز می باشد که این نمونه آن را میشود به جانماز عروس اشاره کرده . جانماز عروس و داماد در هر شهر متفاوت می باشد و آن هم بر اساس عقاید و رسومات می باشد 

بهترین جانماز عروس داماد طرح جدید در خوزستان

آنچه باید در مورد جانماز عروس داماد بدانید

آنچه باید در مورد جانماز عروس داماد بدانید

همان طور که در متن بالا گفته شد بسیاری از شهر ها و استان ها توجه بسیار زیاد به فرایز دینی و عبادات دارند و بیشتر در زمینه انجام واجبات ( نماز و روزه ) اقدام خوبی انجام داده اند که برای تمامی افراد خانواده زمینه ای برای جلب به دین اسلام می باشد چه در اهل شیعه و چه در اهل سنت. جانمازها در جهیزیه عروس و داماد جز یک سری از لوازم ضروری می باشد که آن هم جانماز و سجاده مخصوص عروس و داماد می باشد .جانمازهای عروس و داماد در هر شهر متفاوت بوده که اقدام به دوخت این محصول میکنند که به استقبال دو چندان خانواده های عروس و داماد و حتی خود عروس و داماد روبرو می شود یک نمونه از شهرهایی که به این محصول توجه بسیار زیادی کرده است استان خوزستان میباشد در تولید و دوخت جانماز عروس سعی شده از مدلی به نام احرامی استفاده شود که از جنس تارو پود پنبه شکل میگیرد و با دستگاه های سنتی نساجی بافته می شود . این محصول از دو رنگ ( سفید و سیاه ) ، (سبزو سفید )، (قرمز و سفید ) تولید می شود . این مدل بافت یا به عبارتی پارچه بیشتر برای افرادی بوده که سفر حج مشرف می شدند . 

تنوع در تولید انواع جانماز عروس باکیفیت بالا

تنوع در تولید انواع جانماز عروس باکیفیت بالا

محصولات و یا ست عبادتی باید بیشترین دقت را برای دوخت و تولید داشت زیرا که در محیط خانه برای پرورش کودکان مهمترین رکن اصلی در آموزش دینی می باشد که جانماز ها دراین زمینه سهم بسیاری دارند حال به موضوع بحث درمورد تنوع در تولید جانماز نیز می پردازیم مخصوصا جانماز عروس داماد که از لحاظ ( پارچه و مدل) انواع مختلفی دارند که تولید و دوخته می شود و از لحاظ تنوع پارچه ای شامل : ترمه ، مخمل ، ساتن ،و انواع جانماز نیز عبارتند از : 

  • منجق دوزی 
  • روبان دوزی ،
  • سوزن دوزی
  • سرمه دوزی
  • تور دوزی 
  • گلدوزی (گل برجسته )
  • ترمه دوزی

اینها چند نمونه از مدل های جانماز و سجاده بوده که در جهیزیه مد نظر می باشد. 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.