عرضه مستقیم رومیزی پته یک در یک

رومیزی پارچه ای وسیله ای است که برای جلوگیری از آسیب دیدن و یا آلوده شدن میز آن را بر روی میز می اندازند. رومیزی ها انواع و طرح های مختلفی دارند. استفاده از رومیزی خلاقیت های خاص خود را می طلبد. اگر افراد بخواهند دکوراسیون منزل شان به زیباترین شکل ممکن، باشد. باید رومیزی هایی متناسب با چیدمان و وسایل خانه و میز تهیه کنند و مورد استفاده قرار دهند. یکی از انواع رومیزی، رومیزی پته یک در یک است.

عرضه مستقیم رومیزی پته یک در یک

روش تشخیص رومیزی پته یک در یک

روش تشخیص رومیزی پته یک در یک پته نوعی سوزن دوزی است که در آن نقوشی مانند گل و بوته و… را بر روی پارچه، سوزن دوزی می کنند. هنر پته دوزی بر روی پارچه هایی که به صورت سنتی عریض نامیده می شود، انجام می گیرد.

این پارچه ها رنگ یک دستی دارند و اغلب از جنس پارچه های پشمی هستند. رومیزی های پته دارای نقش و نگار های گل و بوته و سرو و ترنج و…هستند و نمای خاص و سنتی را به خانه می دهند. تولیدی رومیزی پته این رومیزی ها را هم به صورت سنتی یعنی تولید شده توسط دختران و بانوان که هنر پته دوزی را انجام می دهند و هم به صورت کارخانه ای و صنعتی است ارائه می کنند.

نوع صنعتی آن به این صورت است که دراین کار تمامی اطلاعات لازم و نقشه بافت به دستگاه های بافندگی مربوطه توسط ناظر و مهندس مربوطه داده می شود و دستگاه طرحی که توسط نقشه به آن داده شده است را روی پارچه می اندازد.

برای تشخیص رومیزی پته باید بدانید که نخ هایی که در پته دوزی استفاده می شود، از جنس پشم هستند و رنگ های آن ها معمولا رنگ های گرم مانند قرمز و نارنجی و زرد و یا رنگ های سردی مانند آبی و سفید هستند. طرح های پته دوزی به جز طرح گل و بوته، طرح های بته جقه و یا طرح های هندسی نیز می باشند.

تولیدی رومیزی پته یک در یک

تولیدی رومیزی پته یک در یک جالب است بدانید که به پارچه پشمی که از آن برای تولید رومیزی پته استفاده می شود، عریض و به نخ هایی که مورد استفاده قرار می گیرد، ریس گفته می شود. هنر پته دوزی به دوره صفویه بر می گردد و قدمت زیادی دارد.

این هنر در تهیه بسیاری از موارد مانند رومیزی و چیزهای دیگر کاربرد دارد. عرضه رومیزی پته به علت طرف داران زیادی که در میان مردم دارد امروزه بسیار رایج است و تولید کنندگان زیادی این رو میزی ها را در انواع و طرح و رنگ های مختف پته دوزی شده در مراکز معتبر توسط عرضه کنندگان به فروش می رسانند.

پته دوزی یک هنر سنتی و باستانی است که از پیشنیان ما به ارث رسیده است. پس استفاده از رومیزی ها و انواع موارد دیگر پته دوزی شده حمایت از فرهنگ و تولیدات ملی می باشد و باعث ایجاد کار آفرینی و اشتغال زایی می گردد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.