فروش انواع سجاده طرح گل مرغوب

همه ما می دانیم سجاده فرش کوچکی است که اغلب مسلمانان بر روی او نماز می خوانند و زیبایی سجاده برای آنها نیز از اهمیتی برخوردار است.

جالب است بدانید سجاده در زمان صدر اسلام نیز رایج نبوده است آن هم به این علت که جز سنت پیامبر محسوب نمی شده است. سجاده ها دارای انواع و شکل های گوناگونی می باشند. هرکس طبق سلیقه خود می تواند آن هارا خریداری نماید و یا بدوزد. بیشترین طرح سجاده معمولا طرح های از شکل محراب می باشد.برای خرید سجاده  نو عروسان بیشتر از سجاده طرح گل نیز بهره می گیرند.امروزه مراکز معتبر و فروشگاه ها فرهنگی مذهبی به فروش انواع سجاده با طرح های مختلف می پردازند که می توانید از طریق این فروشگاه ها خرید خود را انجام دهید. 

فروش انواع سجاده طرح گل مرغوب

چه نوع طرح گلی در سجاده به کار می رود؟

چه نوع طرح گلی در سجاده به کار می رود؟برای دوخت انواع سجاده ها طرح محراب معمولترین طرح می باشد. در سجاده های ایرانی اغلب استفاده از طرح گل و حیوانات بر روی سجاده ها استفاده می شود. این در حالی است که در روی سجاده های مناطق دیگر مانند افغان و ترکمن هیچگاه از طرح های حیوانات بر روی سجاده هایشان استفاده نمی کنند. در حال حاضر انواع طرح سجاده در جهان وجود دارد که هرکس مطابق دین و آیینی که دارد طرح های متفاوتی نیز به کار می برند.  

آخرین قیمت سجاده طرح گل با کیفیت

آخرین قیمت سجاده طرح گل با کیفیتبرای دریافت قیمت سجاده گلدار ابتدا باید به چند نکته توجه کنید زیرا عواملی وجود دارد که در قیمت سجاده ها نیز تاثیر گذار می باشد. 

1)جنس نخ به کار رفته در دوخت سجاده یکی از معیار های قیمت گذاری بر روی آن است زیرا بعضی از سجاده ها از نخ های ابریشمی، اکرلیک ، پلی استر و… دوخته می شوند که مسلما ارزش بیشتری را در بردارد. به یاد داشته باشد که جنس نخ و الیاف به کار رفته یکی از مهمترین عوامل قیمت گذاری سجاده ها می باشد که بهترین جنس سجاده ها از لحاظ کیفیت اکرلیک می باشد. 

2)وزن سجاده هم یکی از عوامل تعیین قیمت می باشد . بعضی از سجاده ها دارای گلدوزی و یا منجوق دوزی های فراوانی هستند که این امور نیازمند زحمات زیادی می باشد.

3) تعداد رنگ های به کار رفته در دوخت سجاده ها هم می توانید یک عامل قیمت گذاری بر روی سجاده ها نیز باشد زیرا هرچه رنگ های استفاده شده بیشتر یاشد پس به ازای هر رنگ هزینه ای پرداخت شده است.

طرح محرابی که  در بیشتر مساجد و حسینه ها استفاده می شود دارای قیمت های بیشتری از سجاده های تکی می باشد زیرا این سجاده ها مخصوص تولید می شوند و مختص مسجد می باشند. 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.