قیمت جانماز پته سورمه ای کرمان چقدر است؟

جانماز پته سورمه ای یکی از بهترین سوغاتی های شهر تاریخی و سنتی کرمان می باشد که از دوران پیشین رسم بوده است. زنان با سلیقه کرمانی در کارگاه های کوچک تولیدی صنایع دستی اقدام به تولید جانماز پته سورمه ای می کنند که فوق العاده صنایع دستی هنری و ارزشمندی می باشد. این هنر سینه به سنیه از مادر به دختر انتقال یافته تا به دست زنان امروز رسیده است و با خرید از این زنان و هنرهای زیبایشان هم منزل و دکوراسیون خود را زیبا کرده و هم در این جانماز ها با آرامش بیشتری با خداوند راز و نیاز می کنیم و هم اینکه به رونق این هنر و صنعت دیرین و ماندگاری اش کمک کرده ایم.

قیمت جانماز پته سورمه ای کرمان چقدر است؟

مراحل دوخت جانماز پته سورمه ای زیبا

مراحل دوخت جانماز پته سورمه ای زیبا مراحل دوخت جانماز پته سورمه ای چند مرحله می باشد؟ تولید انواع جانماز پگونه است و چه مراحلی طی می شود؟

آماده کردن شال یا عریض، طراحی، گرته زنی،انتخاب و تهیه نخ، دوخت و دوز، شستشو و اتوکشی جز مراحل دوخت جانماز پته سورمه ای زیبا می باشد. اولین مرحله دوخت جانماز پته سورمه ای آماده کردن شال پته می باشد.در اندازه ای که برای جانمازی در نظر گرفته ایم ، شال برش زده می شود.طراحی دومین مرحله دوخت جانماز پته می باشد که نقش اندازی می شود و از بخش های دارای اهمیت در ساخت این محصول می باشد. برای طراحی و نقش اندازی امروزه از مهر و شابلون استفاده می شود ولی در گذشته به سختی انجام می شده است.مرحله بعدی اتخاب و تهیه نخ می باشد. قبلا از رنگ های سنتی استفاده می شده ولی اکنون از رنگ های شیمیایی استفاده می شود. در مرحله بعدی که دوخت می باشد از رنگ مکمل زمینه برای دوخت جانماز پته استفاده می شود. و پس از طی این مراحل جهت شستشو و اتوکشی آماده می شود که بعد از آن به بازار ارائه شود.

مرکز تولید انواع جانماز پته سورمه ای شیک

مرکز تولید انواع جانماز پته سورمه ای شیک شهر کرمان و شهرستان های تابعه آن مرکز تولید و ارائه انواع جانماز پته سورمه ای شیک می باشد. در کارگاه های کوچک و توسط زنان سخت کوش کرمانی این جانماز های پته ای با دقت و عشق فراوان تولید می شوند و به دوستداران آن ارائه می شوند. در سال های اخیر امکان خرید اینترنتی جانماز پته ای نیز فراهم شده است و دیگر لازم نمی باشد برای خرید جانماز پته ای به استان کرمان سفر کرده و حضوری خرید بفرمایید بلکه از طریق سایت ها و فروشگاه های آنلاین و شبکه های اجتماعی می توانید اقدام به خرید نمائید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.